Masaż funkcjonalny

Jest to połączenie ruchu w stawie z masowaniem, rozciąganiem mięśnia, który wykonuje dany ruch. Masaż ten ma na celu przywrócenie prawidłowej długości mięśnia a przez to ma poprawić zakres ruchu w dysfunkcyjnym stawie. Masaż ten dobrze oddziałuje na przykurcze mięśniowe powstałe w skutek długiego unieruchomienia, po wszelkiego rodzaju złamaniach, przykurczach, kontuzjach sportowych, dysfunkcji wynikających z przeciążenia mięśni czy stawu.

Masaż poprzeczny

Głęboki masaż wykonywany w poprzek przebiegu włókien mięśniowych, ścięgien lub więzadeł ma przywrócić prawidłowy przebieg uszkodzonych włókien kolagenowych, uelastycznić je, zapobiec ponownym stanom zapalnym, przywrócić prawidłowy zakres ruchu w stawie i zlikwidować nieprawidłowe wzorce ruchowe.

Masaż limfatyczny

Odpowiednio zastosowane techniki pozwalają na usprawnienie krążenia limfy, przeciwdziałając powstaniu chorób wywołanych ich zastojem, jak również na likwidowanie obrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych i chłonnych. Pozwala także na usprawnienie przepływu limfy po przebytych chorobach zakaźnych i nowotworowych, przyspieszając powrót do zdrowia.

.

.